Dlaczego Premier League to najlepsza liga na świecie?

Dlaczego Premier League to najlepsza liga na świecie?

Kibice piłkarscy od wielu lat toczą zażarty spór, która liga zawodowa jest najlepsza na świecie? Angielscy kibice zawsze mówią, że Premier League. Hiszpańscy za taką uważają Primera Division. To nie może zaskakiwać. Bezstronni obserwatorzy też wskazują tylko praktycznie pomiędzy tymi ligami, które prezentują naprawdę wysoki poziom. Czasami – ale bardzo sporadycznie – ktoś wymieni Bundesligę, ale nie zdarza się to często. Naszym zdaniem najlepszą ligą na świecie jest jednak Premier League. Dlaczego? O tym wszystkim postaramy się napisać w dzisiejszym artykule.
Na pewno to właśnie do tej angielskiej ligi pompowane jest najwięcej pieniędzy. Piłkarze zarabiają gigantyczną gotówkę, ponieważ nie brakuje sponsorów. To też nie bierze się znikąd. Premier League to liga, która jest bardzo chętnie oglądana. Nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale ogólnie na całym świecie! Dzięki temu, sponsorzy zdają sobie sprawę, że warto inwestować w te rozgrywki, ponieważ na dłuższą metę im się na to pewno opłaci. To powoduje, że kluby nawet z końca stawki mają olbrzymie budżety. Mogą ściągać znakomitych piłkarzy, którzy przyciągają na stadiony jeszcze więcej widzów. Zespoły zatem w ogóle na tym nie tracą, a sporo zarabiają. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Premier League gra tak wielu znakomitych zawodników. Warto wspomnieć takie nazwiska jak Eden Hazard, Romelu Lukaku, Wayne Rooney, Olivier Giroud, Jamie Vardy, Riyad Mahrez, Harry Kane czy David de Gea.
Angielskie kluby mają fanów na całym świecie. Żadna inna liga nie może pochwalić się tak dobrymi, ogólnymi wskaźnikami. Najbardziej popularny jest Manchester United. Wielu kibiców mają też Manchester City, Liverpool FC, Arsenal FC, Tottenham Hotspur czy Chelsea FC. Ostatnio bardzo popularny stał się klub z King Power Stadium – Leicester City, który sensacyjnie zdobył mistrzostwo. Liga Angielska jest wszędzie znakomicie rozpoznawalna i to też czyni ją naszym zdaniem najlepszą na świecie.
Mecze w tej lidze zawsze są bardzo zacięte. W Primera Division spotkania Realu Madryt czy FC Barcelony zazwyczaj kończą się bardzo wysokimi triumfami faworytów. Tutaj nawet ekipa z ostatniego miejsca w tabeli ma duże szanse, aby sprawić psikusa teoretycznemu dominatorowi. Dlatego też potyczki w Premier League zawsze stanowią wielką niewiadomą. Nikt do końca nie wie, kto w danym dniu okaże się lepszy. Poza tym, o tytuł w tej lidze rywalizuje co najmniej kilka drużyn. Przed sezonem bardzo trudno wskazać, która ekipa okaże się najlepsza. Ta walka co najmniej pięciu, sześciu drużyn sprawia, że ta liga jest bardzo ekscytująca.
W Premier League absolutnie nie brakuje jakości. Czołowe drużyny potrafią świetnie grać w piłkę. Ostatnio może nie idzie im na arenie międzynarodowej, ale ich czas znowu nadejdzie. Powinni się do tego przyczynić nie tylko najlepsi gracze, ale również znakomici trenerzy. W następnym sezonie na Wyspach Brytyjskich będą pracować takie asy, jak Jose Mourinho, Pep Guardiola, Juergen Klopp, Arsene Wenger, Claudio Ranieri czy Antonio Conte.