Filmy o piłce nożnej

Filmy o piłce nożnej

Istnieją wiele gatunków produkcji filmowych. Jednak każdy fan piłki nożnej powinien obejrzeć te, które dotyczą bezpośrednio futbolu. Istnieją takie, które są najbardziej warte uwagi.

Gol to bardzo dobry film o piłce nożnej – marzenie młodego piłkarza staję się faktem. Jego wizje w końcu nabierają rzeczywistych barw. Zanim jednak dotarł na szczyt musiał pokonać bardzo długą i męczącą drogę. To na pewno inspiracja dla wszystkich młodych osób aby pod żadnym względem się nie poddawać i trwale dążyć do realizacji swoich celów.

Hooligans to nie film o piłce nożnej – przedstawia losy kibiców a tak naprawdę chuliganów, którzy umawiają się w celu stoczenia bójek. Opowieść przedstawia to, że nie ma potrzeby ryzykowania swoim życiem na rzecz swoich klubowych barw. Chociaż można dowiedzieć się z niej o tym, że futbol to nie tylko pasja i sport ale to cała religia.

Brat to kolejna produkcja, która przedstawia losy dwóch głównych bohaterów Julio oraz Daniela. Za sprawą piłki nożnej zamierzają opuścić swoje miejsce zamieszkania ,,slumsy” aby zdecydować się na przeprowadzanie prawdziwej kariery. Fabuła w bardzo dużym stopniu przypomina inną produkcję pt. Gol.

Podkręć jak Beckham to film o piłce nożnej. Przedstawia główną bohaterkę mającą 18lat i kochającą grać w piłkę nożną. Znajomi i rodzina nie akceptuję tego ale pomimo tego ta dziewczyna się nie poddaję i stara się realizować swoje wszystkie marzenia o tym aby rozwijać swoją prawdziwą pasję. Film okazuję się na tyle dobry, że żaden krytyk nie stawia na nim ,,kreski” a wręcz przeciwnie ocenia to jako coś pozytywnego.