Najlepsi piłkarze w czasie EURO 2012

Najlepsi piłkarze w czasie EURO 2012

To prawda, że w tym roku Mistrzostwa Europy rozgrywane są we Francji. Jednak póki turniej się nie zakończył należy dowiedzieć się o zawodnikach, którzy tak naprawdę w poprzednim turnieju wykazali się dużą klasą i rozegrali mówiąc w żargonie piłkarskim ,,dobre zawody”. Przedstawiona jedenastka dotyczyć będzie jednych z lepszych piłkarzy na pozycjach – bramkarza, napastnika, obrońcy oraz pomocnika.

Klasyczne ustawienie 4-4-2 umożliwia zaprezentować najlepszych zawodników w czasie turnieju Euro 2012. Liczba pomocników w tym systemie to dwóch napastników, czterech pomocników (dwóch rozgrywających, dwóch środkowych) a także czterech obrońców – skrzydłowych i tych broniących środkowej części własnej bramki.

Rozpoczynając od bramkarza to niewątpliwe na zasłużone miejsce w tej jedenaste zasłużyć hiszpański golkiper Iker Casillas. Z pewnością to najlepszy zawodnik tego turnieju na tej pozycji. Liczba jego straconych goli w turnieju to 1 bramka – prawdziwy sukces, gdyby nie ta liczba to bramkarz zachowałby czyste konto przez cały turniej a warto przypomnieć sobie to, że Hiszpania awansowała do finału wygrywając go i zgarniając pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy.

Jordi Alba to obrońca, która pomógł swojej drużynie zdobyć Mistrzostwo Europy. To co jego wyróżnia to na pewno bardzo dobra gra w obrona. Oprócz tego dołączał do bardzo wielu ofensywnych akcji swojego zespołu. Do jego konta należy zaliczać jedną bramkę a także asystę. Pewny punkt zespołu hiszpańskiego w obronie – jego pozycja na lewej stronie to bardzo trafny wybór.

Theodor Gebre Selassie to bardzo dobry obrońca tego turnieju, który zaprezentował się również ze świetnej strony. Prawy obrońca pomimo swoich dobrych odbiorów w defensywnie wyróżniał się także tym, ze umiał się niesamowicie włączać do gry ofensywnej swojego zespołu – czeski obrońca zasłużył na wyróżnienie.

Pepe – to na pewno bardzo solidny zawodnik na pozycji obrony w portugalskiej drużynie. W tym turniej zaczął w końcu ,,grać z głową”. Nie decydował się na bezmyślne faule pełne brutalności. Zamiast tego potrafił odebrać piłkę rywalowi we własnym polu karnym a także wspomóc Portugalię w akcjach ofensywnych.

Serio Ramos, czołowy obrońca drużyny hiszpańskiej. Ostatni mecz Euro 2012 to pojedynek między Hiszpanią a Włochami – Ramos za sprawą swoim działań defensywnych uniemożliwił Balotelleimu rozwinięciu skrzydeł. Oprócz tego potrafił pomagał zawodnikom własnej drużyny w ataku na bramkę rywala, był przydatny w stałych fragmentach gry.

Andrea Pirlo to wybitny pomocnik włoski. Pokazał to w idealny sposób rozgrywając znakomity turniej na Euro 2012. To co wyróżniało go na tych zawodach to na pewno świetny przegląd pola, idealne rozgrywanie piłki. Pomocnik wiedział w którym momencie musi uaktywnić swoich napastników do tego aby Ci zdobyli swoją bramkę.

Sami Khedira w turnieju Euro2012 pokazał się z jak najlepszej strony – na tej pozycji okazał się najlepszy spośród wszystkich innych graczy swojej drużyny. To właśnie za jego sprawą drużyna niemiecka osiągnęła bardzo duży sukces rozgrywając mecz z Grecją.

Daniele De Rossi rozgrywał świetny mecz na środku pomocy. W znakomity sposób potrafił odbierać piłkę rywalowi oraz wiedział gdzie musi się ustawić. To typowy defensywny pomocnik, który w destrukcji okazał się zbawienny dla włoskiej drużyny.

Andrea Iniesta spośród wszystkich pomocników Hiszpańskich okazał się najlepszym punktem. To prawdziwy playmarker – był w stanie skonstruować w znakomity sposób akcje. Niemalże każda akcja zespołu przechodziła przez tego zawodnika. Rywale mieli wielki problem aby uniemożliwić mu rozgrywanie piłki. W trakcie turnieju nieustannie szukał jak najlepszych podań do swoich zawodników.

Cristiano Ronaldo w roli napastnika na tym turnieju zaprezentował się w bardzo dobry sposób – w najważniejszych meczach nie zawiódł swojego zespołu. W dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa z Holandią oraz Czechami. Portugalia dzięki niemu musi zawdzięczać mu dostanie się do półfinału Mistrzostw Europy 2012.

David Silva to z pewnością bardzo aktywny napastnik. Jego zadania miały spoczywać za utrzymywanie się na prawej stronie boiska. Jednak taki napastnik nie utrzymał się tego planu ponieważ nieustannie starał się schodzić do środka powodując ,,spustoszenie” pod bramką przeciwnika. Wyróżniała go waleczność a także determinacja.